Společnost OKD zahájila proces EIA na těžbu v Orlové pod Výhodou

7.4.2011

ORLOVÁ (7. dubna 2011) – Zástupci těžební společnosti OKD se dnes sešli s obyvateli orlovské osady Výhoda a upřesnili jim své plány na těžbu černého uhlí. Ta by zajistila další budoucnost firmy, která je největším zaměstnavatelem v regionu.

Případné těžbě musí předcházet zpracování studie o vlivu na životní prostředí (EIA), uzavření dohod s vlastníky nemovitostí a schválení návrhu o zahájení hornické činnosti. „Budeme postupovat transparentně a splníme všechny povinnosti, které nám ukládají zákony. Po ukončení těžby projde celé území rekultivací, aby mohlo zase sloužit lidem,“ dodal Tabášek.

Ještě před případným zahájením těžby se chce firma se všemi vlastníky nemovitostí dohodnout podle variant, které umožňuje horní zákon. V úvahu přichází průběžné odstraňování škod, výkup nemovitostí nebo zajištění výstavby nového domu. „S každým vlastníkem se chceme korektně dohodnout,“ vysvětlil personální ředitel OKD Radim Tabášek.

Pod osadou Výhoda chce OKD vytěžit zhruba 10 milionů tun uhlí, těžba by mohla začít přibližně v roce 2016.

Společnost OKD zaměstnává téměř 18 tisíc vlastních zaměstnanců a pracovníků dodavatelských firem, které pro ni těží uhlí. Na těžební aktivity jsou zároveň navázány další desítky tisíc míst v regionálních společnostech včetně významných hutních a energetických firem.

Vladislav Sobol
mluvčí, OKD, a.s.

Zpět

 

Fotografie

Lokalita Orlová-Výhoda - ilustrační obrázek

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

+ Fotografie

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA