Společnost OKD pokračuje v přípravě rozšíření těžby Dolu Karviná do nových lokalit. V Karviné-Starém Městě dokončí dřívější výkupy a demolice, pokračovat ve výkupech chce od příštího roku

9.8.2013

Ostrava - (9. srpna 2013) – Společnost OKD pokračuje v přípravě na rozšíření těžby lokality ČSA Dolu Karviná do nových oblastí a prodloužení životnosti dolu do roku 2035. Kvůli mimořádným úsporným opatřením chce firma letos dokončit již zasmluvněné výkupy a provést potřebné demolice. Ve výkupech dalších nemovitostí chce pokračovat od příštího roku. Podle vedení OKD jde o strategický projekt, který zajistí budoucnost OKD i zaměstnanost v regionu v dalším období.

 „Čelíme největší krizi za několik desítek let a současná rozsáhlá úsporná opatření se samozřejmě dotkla i harmonogramu a intenzity výkupů. Prioritní je pro nás co nejrychleji vyřešit všechny náležitosti týkající se výkupů v Karviné-Starém Městě, které proběhly v uplynulém období. Jde především o demolice vykoupených domů. Doplácíme také zbylé částky majitelům vykoupených nemovitostí. Zároveň vedeme jednání s představiteli obcí o tom, jak pokračovat ve výkupech v roce 2014,“ říká generální ředitel OKD Ján Fabián.

 Těžba Dolu Karviná v nových lokalitách by měla začít podle předpokladu v roce 2016. Společnost OKD nyní připravuje komplexní dokumentaci k posouzení vlivu těžby na životní prostředí (tzv. EIA), která by měla být dokončena v závěru letošního roku. V ní se firma musí vypořádat s připomínkami ze strany orgánů státní správy a samosprávy, občanských organizací i jednotlivců, což je spolu s dalšími legislativními náležitostmi nutnou podmínkou pro možné zahájení těžby.

„Současná krize na světových trzích dopadá na všechny místní průmyslové podniky a ohrožuje celý region. V této situaci ještě vzrůstá význam nových rozvojových projektů, které mohou dát práci tisícům lidí. Společnost OKD si to uvědomuje a považuje výkupy ve Starém Městě za jednu z priorit svého investičního rozpočtu pro příští rok. Zároveň připravujeme detailní plán, jak budeme řešit střety zájmů v ovlivněných lokalitách v dalších letech,“ dodává Fabián.

 OKD v současnosti pracuje na přesném harmonogramu, podle kterého se budou řídit jednání s majiteli nemovitostí ve všech lokalitách, které budou ovlivněny předpokládaným rozšířením těžby Dolu Karviná, v dalších obdobích.

 

Marek Síbrt

Poradce pro PR a projektový manažer, OKD, a.s.

Telefon:           596 262 096                           Mobil:  725 500 509
E-mail:            marek.sibrt@okd.cz                Web: www.okd.cz

Zpět

 

Fotografie

Lokalita Orlová-Výhoda - ilustrační obrázek

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

+ Fotografie

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA

Závod Důl Karviná, lokalita ČSA